Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Brudzew: Nowy wóz dla OSP jeszcze w tym roku

OSP

Prawdopodobnie jeszcze w tym roku druhowie z OSP Brudzew powitają w swojej jednostce nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy. Jest to możliwe dzięki pozyskaniu przez samorząd środków z funduszy unijnych.

Gmina Brudzew została partnerem projektu pod nazwą "Zakup pojazdów dla jednostek OSP z terenu Gmin: Brudzew, Ceków - Kolonia, Kraszewice, Łęka Opatowska, Sieroszewice, oraz Gmin i Miast Stawiszyn i Tuliszków odpowiedzialnych za prowadzenie akcji ratowniczych i usuwanie skutków zjawisk katastrofalnych”. Wspólny wniosek siedmiu samorządów zyskał akceptację i zajął pierwsze miejsce w konkursie, co pozwoliło na pozyskanie dofinansowania ze środków Unii Europejskiej w wysokości 85 proc.

Całkowity koszt zakupu sięgnąć ma około 1,5 mln zł, przy czym z budżetu gminy Brudzew przeznaczone zostanie na ten cel ok. 240 tys. zł. Podczas środowej (12 czerwca) sesji rady gminy Brudzew padła propozycja, aby samochód który aktualnie stacjonuje w brudzewskiej jednostce po zakupie nowego auta trafił do OSP Krwony.

Przykona: Przy boisku w Psarach powstanie szatnia
Samorząd Mieszkańców Tuliszkowa ma już swój zarząd

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 11 czerwca 2026

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.