Prawdopodobnie jeszcze w tym roku druhowie z OSP Brudzew powitają w swojej jednostce nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy. Jest to możliwe dzięki pozyskaniu przez samorząd środków z funduszy unijnych.
Gmina Brudzew została partnerem projektu pod nazwą "Zakup pojazdów dla jednostek OSP z terenu Gmin: Brudzew, Ceków - Kolonia, Kraszewice, Łęka Opatowska, Sieroszewice, oraz Gmin i Miast Stawiszyn i Tuliszków odpowiedzialnych za prowadzenie akcji ratowniczych i usuwanie skutków zjawisk katastrofalnych”. Wspólny wniosek siedmiu samorządów zyskał akceptację i zajął pierwsze miejsce w konkursie, co pozwoliło na pozyskanie dofinansowania ze środków Unii Europejskiej w wysokości 85 proc.
Całkowity koszt zakupu sięgnąć ma około 1,5 mln zł, przy czym z budżetu gminy Brudzew przeznaczone zostanie na ten cel ok. 240 tys. zł. Podczas środowej (12 czerwca) sesji rady gminy Brudzew padła propozycja, aby samochód który aktualnie stacjonuje w brudzewskiej jednostce po zakupie nowego auta trafił do OSP Krwony.