Reprezentujący gminę Tuliszków druhowie z OSP Wróblina zwyciężyli w powiatowym etapie Turnieju Halowej Piłki Nożnej Jednostek OSP. Zawody rozegrano w sobotę, 23 marca.
Druhowie rywalizowali w hali sportowej w Słodkowie. Do piłkarskich zmagań przystąpiły drużyny wyłonione podczas gminnych eliminacji. Po przywitaniu uczestników oraz krótkim przypomnieniu zasad na boisku stanęły pierwsze reprezentacje.
Po rozegraniu wszystkich meczów było już jasne, że po zwycięski tytuł sięgnęli druhowie z OSP Wróblina (gm. Tuliszków), za nimi na drugim miejscu uplasowali się piłkarze z OSP Kawęczyn, a brązowe medale wywalczyli strażacy z OSP Grąbków (gmina Malanów).
- Sport pożarniczy w powiecie tureckim ma swoje zaszczytne miejsce. Jeśli mówimy o piłce nożnej to od pewnego czasu jesteśmy na piedestale jeśli chodzi o rozgrywki wojewódzkie, a nawet krajowe. W tym roku OSP Kowale Pańskie zajęły tytuł mistrza województwa i 8 czerwca będą nas reprezentować w zawodach krajowych w Gąsawie. OSP Wróblina będzie nas reprezentować za rok na zawodach. Trzymamy kciuki i gratulujemy - podsumował Grzegorz Ciesielski, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Turku.
Najlepszym bramkarzem turnieju został Artur Raszewski (OSP Wróblina). Najlepszym strzelcem został natomiast Kacper Koszela.
fot. M.JAC

