Gmina Dobra ponownie pokazała, że pamięć o bohaterach można łączyć ze sportową pasją. W ramach upamiętnienia Żołnierzy Wyklętych w niedzielę, 2 marca odbył się bieg, który zgromadził liczne grono uczestników.
Gmina Dobra ponownie pokazała, że pamięć o bohaterach można łączyć ze sportową pasją. W ramach upamiętnienia Żołnierzy Wyklętych w niedzielę, 2 marca odbył się bieg, który zgromadził liczne grono uczestników.
Tradycyjnie już w hali sportowej w Dobrej zorganizowany został Dzień Kobiet. Wydarzenie każdego roku cieszy się dużą popularnością. Nic dziwnego, bowiem podczas imprezy uczestnicy delektować mogą się dobrą muzyką i doborowym towarzystwem.
1 marca w Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych tradycyjnie już w Czystym (gmina Dobra) zorganizowane zostały gminny obchody tego święta. Organizatorami wydarzenia było Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Dobrskiej.
W sobotę, 15 lutego odbył się Gminny Turniej Halowej Piłki Nożnej Ochotniczych Straży Pożarnych- Dobra 2025. Wydarzenie miało miejsce w hali sportowej. W tym roku rywali pokonali zawodnicy z miejscowości Linne.
Za nami II Turniej Siatkarski o Puchar Burmistrza Dobrej Tadeusza Geblera. W rywalizacji udział wzięło 12 drużyn, a ostatecznie najlepsza okazała się Koksownia Warta.
W piątek, 31 stycznia odbył się wykład połączony z konsultacjami społecznymi. Wydarzenie dotyczyło inicjatywy wpisania wielkanocnych tradycji Parafii Dobra takich jak Straż Grobu Pańskiego – Turki oraz procesja Emaus, na krajową listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego.
Wielkanoc w Dobrej to czas wyjątkowy, pełen barwnych tradycji, które od pokoleń stanowią dumę lokalnej społeczności. Teraz nadarza się szansa, by te unikatowe zwyczaje zyskały ogólnopolskie uznanie i zostały wpisane na krajową listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego. Warto więc przyjrzeć się bliżej wielowiekowej tradycji Straży Grobu Pańskiego - Turków oraz procesji Emaus, które są nieodłącznym elementem świątecznych obchodów w regionie.
Rozwój odnawialnych źródeł energii w Gminie Dobra ze wsparciem środków europejskich będących w dyspozycji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.
Dziś kilka minut po godzinie 13:00 tuż obok budynku Urzędu Miejskiego w Dobrej nastąpiło oficjalne przekazanie nowego radiowozu zakupionego dzięki finansowemu wsparciu gminy Dobra, Kawęczyn oraz gminy Przykona.
Rewitalizacja Małego Rynku w Dobrej to projekt mający na celu odnowę infrastruktury miejskiej. Wykonanie prac nie przebiega jednak bez przeszkód. Zadanie początkowo miało zakończyć się z końcem listopada 2024 roku, terminy musiały zostać przedłużone. Obecnie obowiązuje aneks do umowy z wykonawcą, który przewiduje zakończenie prac do końca lutego. Wykonawcy robót ścigają się nie tylko z czasem, ale też z pogodą.
Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.