Sytuacja w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Turku wzbudza coraz większe emocje i rodzi u wielu pytania o zasadność podejmowanych działań. Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Tureckiego padło pytanie o zabezpieczenie oddziału chirurgicznego oraz o kwestie umów dla pracowników oddziału ginekologiczno-położniczego.