Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Kawęczyn: Rozwój i współpraca jednostek OSP. Sprzęt z OSP Kowale Pańskie trafił do Milejowa i Tokar

Przekazanie sprzętu strażackiego w gminie Kawęczyn
Dzięki druhom z OSP Kowale Pańskie, dwie jednostki – OSP Tokary i OSP Milejów – wzbogaciły się o nowe aparaty powietrzne! Uroczystość przekazania sprzętu, która odbyła się w przyjaznej i podniosłej atmosferze, zgromadziła przedstawicieli lokalnych władz oraz środowiska strażackiego.
 
 
W wydarzeniu, które miało miejsce w piątek, 17 stycznia oprócz strażaków uczestniczyli także poseł Ryszard Bartosik, wójt gminy Kawęczyn Jan Gruca, były zastępca Komendanta Głównego PSP, generał Arkadiusz Przybyła. Przekazanie aparatów powietrznych było efektem skutecznej współpracy między jednostkami OSP i realizacją polityki zrównoważonego rozwoju. – Sprawa rozpoczęła się od tego, że pozyskaliśmy nowy sprzęt dla jednostki w Kowalach Pańskich. Tradycyjnie jest tak, że sprzęt, który może wciąż służyć jednostkom, jest przekazywany dalej. I tak się stało w tym wypadku. OSP Kowale Pańskie przekazuje sprzęt dla OSP w Tokarach i w Milejowie. Poprzez to bezpieczeństwo w naszej gminie wzrasta, a wy macie profesjonalny sprzęt, z pomocą którego możecie służyć mieszkańcom. To są zadania, na które stawialiśmy, i tak wygląda polityka zrównoważonego rozwoju – mówił poseł Ryszard Bartosik. Poseł przypomniał również, że podobnie postępowano z wozami bojowymi – jeśli nowy sprzęt trafiał do jednej jednostki, starszy, ale w pełni sprawny, był przekazywany kolejnym. Podkreślił też znaczenie działań generała Arkadiusza Przybyły w pozyskiwaniu sprzętu na teren gminy Kawęczyn.
 
Wójt Gminy Kawęczyn, Jan Gruca, zwrócił uwagę na znaczenie współpracy pomiędzy jednostkami OSP oraz na rolę budżetu przeznaczonego na wsparcie straży pożarnej. – Dziękuję komendantowi OSP Kowale Pańskie za przekazanie tego sprzętu. Myślę, że współpraca jednostek będzie układała się jak najlepiej. Tak jak pan poseł powiedział, tego sprzętu mamy bardzo dużo. Przydaje się on do ratowania życia ludzkiego, które jest najważniejsze. W tym roku przygotowaliśmy rekordowy budżet dla jednostek OSP i myślę, że ta współpraca będzie układała się jak najlepiej – mówił wójt Jan Gruca.
 
Przekazanie aparatów powietrznych to kolejny krok w kierunku podnoszenia bezpieczeństwa mieszkańców gminy Kawęczyn. Dzięki współpracy i zaangażowaniu druhów, lokalne jednostki OSP mają dostęp do profesjonalnego sprzętu, który pozwala im skutecznie wykonywać swoje zadania.
Magiczna noc maturzystów z turkowskiego liceum – s...
Spotkanie informacyjne Tureckiej Izby Gospodarczej...

Podobne wpisy

 

Komentarze 2

Gość - Ona w poniedziałek, 20 stycznia 2025 10:01

A ten zasłaniający słupek to niedługo zacznie pod marketami koszyki odprowadzać aby przypomnieć o swoim istnieniu!!?

A ten zasłaniający słupek to niedługo zacznie pod marketami koszyki odprowadzać aby przypomnieć o swoim istnieniu!!?
Gość - Fundusz sprawiedliwości w sobota, 18 stycznia 2025 13:38

PiSowiec Bartosik w jakiej roli tam był?

PiSowiec Bartosik w jakiej roli tam był?
Gość
czwartek, 11 czerwca 2026

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.